چگونه به اندازه کافی والدین خوبی باشیم

تربیت کودک به عنوان یک فرد بالغ اصیل و قوی از نظر ذهنی یکی از چالش‌های بزرگ زندگی است. همچنین، خوشبختانه این موضوع شانسی نیست. در مورد نحوه عملکرد ذهن کودکان و نیازهای آنها از کسانی که از آنها مراقبت می‌کنند، بسیاری از اطلاعات وجود دارد که به والدین کمک می‌کند تا کودکان خود را به بهترین نسخه از خود تبدیل کنند.

این مجموعه درس‌ها برای والدین طراحی شده است و شامل ایده‌هایی است در مورد چگونگی "نه" گفتن به کودکی که فرد دیگری او را دوست دارد، چگونه به زیرسطح رفتار "بد" نگاه کنیم تا بفهمیم واقعاً چه چیزی ممکن است اتفاق بیفتد، چگونه کودک را تشویق کنیم واقعاً مهربان باشیم و چگونه می‌توانیم با حالات و تاریکی دوران نوجوانی کنار بیاییم.

نکته مهم این است که این درس‌ها به والدین‌ها آموزش می‌دهند که نیازی به کمال نیست و در واقع می‌تواند خطرناک باشد. زیرا وظیفه اصلی هر والدین این است که کودک را به آرامی به طبیعت ناقص همه چیز القا کند. این درس‌ها با لحنی دلگرم کننده، خشمگین و آغشته به سال‌ها تجربه نوشته شده‌اند و راهنمای هوشمندانه‌ای برای پرورش کودکی هستند که روزی با ترکیبی مناسب از قدردانی، شوخ‌طبعی و عشق به دوران کودکی خود نگاه خواهد کرد.


نقش سبک دل‌بستگی ما در نوع روابطمان

نظریه دلبستگی می‌گوید ما برای رشد سالم به یک پیوند عاطفی و جسمی قوی با یکی از مراقبها یا سرپرستهای دوران کودکی‌مان در سالهای اول زندگی نیاز داریم. اگر پیوند ما محکم باشد و یک دلبستگی ایمن داشته باشیم ، برای کشف جهان احساس امنیت می‌کنیم.  

درماندگی آموخته

گاهی خود را در وضعیت ذهنی‌ای می‌یابیم که حس می‌کنیم نمی‌توانیم شرایطی ناخوشایند را تغییر دهیم. اگر این اتفاق برای مدتی طولانی بیفتد، ممکن است به درماندگی آموخته منجر شود؛ دیگر حتی اقدام به تغییر شرایط خود نمی‌کنیم. این مفهوم را نخستین بار مارتین سلیگمن مطرح کرد. وی این موضوع را در سگ‌هایی مشاهده کرد که مرتب به آن‌ها شوک الکتریکی وارد می‌شد و حتی وقتی برای دوری کردن از شوک‌ها فرصتی به آن‌ها داده می‌شد، تلاشی نمی‌کردند.

یک والد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

خود کودک، با طبیعت و نیازهای منحصر به فردش، با آرزوهای خاص خود برای تحقق بخشیدن، معمولاً آخرین چیزی بود که کسی به آن فکر می‌کرد. وقتی کودک از راه می‌رسید، اغلب با کمی بهتر از یک حیوان با او رفتار می‌شد؛ احتمال زیادی وجود داشت که جوان بمیرد و تا زمانی که ثابت نمی‌کرد زنده می‌ماند، نادیده گرفته می‌شد – و مجبور بود به جای کاوش و پرسش‌وگو، اطاعت کند و گوش دهد.

پنج سبک فرزند پروری و اثرات آن روی زندگی افراد

چهار سبک فراگیر فرزند پروری وجود دارد. مستبدانه، آسانگیر، غافل، و مقتدر. این چهار سبک در یک طیف از آزادی کامل تا کنترل کامل، و از سرد و بی علاقه تا دوست داشتنی و پذیرا قرار دارند. در سالهای اخیر یک سبک پنجم هم برای فرزندپروری شناخته شده است. این والدین به برف روب ها یا والدین هلیکوپتری معروفند!

سرمقاله

هیولاهای رسانه ای

هیولاهای رسانه ای

مدرسه زندگی

در تاریخ رسانه‌ها گاهاً اتفاق افتاده است که یک هیولای واقعی پیدا شده است: شاید در دفتر رئیس جمهور، یا در یک لشکر ارتش یا یک زیرزمین حومه شهر. از چنین اکتشافات خارق‌العاده و لرزه‌ای، که ممکن است تعدادشان در هر قرن بیش از انگشتان یک دست نباشد، یک باور عمومی در هر سازمان رسانه‌ای و در ذهن آخرین روزنامه‌نگار مشتاق جا افتاده است: هیولاها در همه جا وجود دارند، در ادارات، خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، برج‌های کنترل فرودگاه، سالن‌های عمل و اتاق‌های کابینت.
جدیدترین نوشته‌ها

عشق واقعاً چیست و چرا مهم است

عشق، یکی از مفاهیم بزرگ و عمیق در زندگی است که هر فردی به دنبال آن است. اما چه چیزی عشق را به چنین قدرتی مجذوب می‌کند و چرا برای زندگی ما مهم است؟ در این مقاله، به شرحی جذاب و الهام‌بخش درباره عشق و اهمیت آن می‌پردازیم.

انواع شکست

مواجهه با شکست در زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما آیا شما می‌دانید که شکست‌ها چندین رنگ و طعم مختلف دارند؟ در این مقاله، به بررسی انواع شکست‌ها می‌پردازیم. از شکست‌های شخصی و عاطفی تا شکست‌های حرفه‌ای و مالی، ما به شما راهنمایی می‌کنیم تا این انواع شکست‌ها را شناسایی و درک کنید.

باید خودم را بکشم؟

این سوال آنقدر تکان دهنده به نظر می‌رسد که حتی در اعماق بدبختی به ندرت تمایل داریم به آن بپردازیم، به ویژه به این دلیل که صداهای محترم اجتماعی ما را تشویق می‌کنند تا چنین سوالی را از ذهن خود بیرون کنیم. به نظر می‌رسد که فقط دیوانه ها به‌طور جدی به چنین عمل ناامیدانه‌ای فکر می‌کنند، چه رسد به انجام آن.