ویدیو‌های کار

10 قاعده علمی برای یادگیری ریاضی

در 100 سال گذشته مردان و زنان اندیشمند بسیاری درباره‌ی نحوه‌ی یادگیری مفهوم اعداد و بهترین روش‌های یاد دادن ریاضی به بزرگسالان و کودکان پژوهش و تفکر کرده‌اند. اکنون ما با کنار هم قرار دادن یافته‌هایشان نیز فهرستی متشکل از ده قاعده یادگیری ریاضی را پدید آوردیم.  

یادگیری فرایندمحور: یک راه عالی برای یادگیری

تا به حال کسی به شما گفته است که برای به دست آوردن چیزی یا پیشرفت کردن به یک هدف روشن نیاز دارید؟ بر اساس علم نوین یادگیری عکس این حرف درست است. یادگیری فرایند محور می‌گوید وقتی شما در کاری بهتر می شوید که بر فرآیند یادگیری تمرکز کنید نه بر یک هدف خارج از دسترس.

مشاغل دنیای آینده

پیشرفت تکنولوژی با سرعت غیرقابل‌باوری در حال تغییر دادن آینده شغل‌هاست. کارهایی که تنها 5 سال پیش توسط انسان انجام می‌شد، حالا با ماشین‌ها و کامپیوتر انجام می‌شوند. تاثیرات بلندمدت این اتفاق احتمالاً مثبت است، چون خیلی از خدمات ارزان‌تر می‌شوند و اوقات فراغت بیشتری خواهیم داشت. تا آن زمان افرادی که آماده این تغییرات نیستند ممکن است با کامپیوترها و ماشین جایگزین شوند، از کار بی‌کار شوند، یا از حقوقشان کم شود. برای این‌که ببینیم کدام شغل‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند، دیوید آتر، اقتصاددان ام‌آی‌تی، سه سوال را مطرح می‌کند.

طبقه‌بندی بلوم : ساختار سفر یادگیری

طبقه‌بندی بلوم جعبه ابزاری است که معلمان یا دانش‌آموزان می‌توانند از آن برای طبقه‌بندی و سازماندهی اهداف آموزشی استفاده کنند. رایج‌ترین شیوه استفاده از طبقه‌بندی بلوم بر مبنای علوم شناختی است و بیان می‌کند یادگیری باید از آسان به دشوار در 6 مرحله زیر ساختار یابد: 1. به یاد سپردن 2. فهمیدن 3. به کار بستن 4. تجزیه و تحلیل کردن 5. ارزیابی کردن 6. خلق کردن

تمرین آگاهانه

دالایی لاما معتقد است که تمرین عمدی نه تنها برای عضلات، بلکه برای ذهن ما نیز موثر است. او و سایر عقلای خردمند عمداً تمرین می‌کنند که خشم، سوء ظن و بی‌اعتمادی دیگران را گرفته و در عوض به آنها صبر، تحمل و شفقت می‌دهند.

اثر پیگمالیون در روابط فردی و کاری

اعمال ما روی باورهای دیگران در مورد خودشان اثر می‌گذارد. و باورهای افراد نسبت به خودشان، رفتارشان را شکل می‌دهد. رفتار آنها دوباره باورهای ما را در مورد آن شخص تقویت می کند. و به همین ترتیب این چرخه ادامه دارد!

تفکر طراحی چیست؟

تفکر طراحی یک فرآیند 5 مرحله‌ای برای رسیدن به ایده‌های معنادار و به هدف حل مسائل واقعی برای گروه مشخصی از افراد است. این فرآیند در مدارس طراحی و کسب‌وکار آموزش داده می‌شود. تفکر طراحی برای کسب‌وکارهای زیادی مشتریان خوشحال جذب کرده‌است و به کارآفرین‌ها کمک کرده تا مسئله‌ها را با راه حل‌های نوآورانه حل کنند

سلسله‌ مراتب مخالفت گراهام

وقتی بحثی را مطرح می‌کنید و همه با آن موافق‌اند، صحبت معمولاً خیلی زود تمام می‌شود؛ اما وقتی مخالفت می‌کنید، خودتان را مقابل حرف‌های زده‌شده قرار می‌دهید و بحث ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین، پاول گراهام، مهندس کامپیوتر، «سلسله‌مراتب مخالفت» را در سال 2008 ارائه کرد. ببینید در کدام سطح می‌توانید مخالفت خود را بیان کنید. امیدواریم سطح «ناسزاگویی» یا «واکنش به لحن» نباشد.

ایده‌پردازی به روش طوفان فکری

اگر یک مشکل واقعی دارید، طوفان فکری راه خوبی برای ارائه چند راه حل است. همانطور که از نام آن پیداست، طوفان فکری به این معنا است که شما در مسیرهای عصبی ذهنتان طوفان به پا می‌کنید تا افکار زیادی را سریع و به طور شهودی خلق کنید. بهتر است این کار را با گروهی از افراد مختلف انجام دهید تا مغزهای مختلف زیادی برای کشف کردن داشته باشید. این کار باعث خلق ایده‌های بیشتر و راه حل‌های جدید می‌شود.

سرمقاله

هیولاهای رسانه ای

هیولاهای رسانه ای

مدرسه زندگی

در تاریخ رسانه‌ها گاهاً اتفاق افتاده است که یک هیولای واقعی پیدا شده است: شاید در دفتر رئیس جمهور، یا در یک لشکر ارتش یا یک زیرزمین حومه شهر. از چنین اکتشافات خارق‌العاده و لرزه‌ای، که ممکن است تعدادشان در هر قرن بیش از انگشتان یک دست نباشد، یک باور عمومی در هر سازمان رسانه‌ای و در ذهن آخرین روزنامه‌نگار مشتاق جا افتاده است: هیولاها در همه جا وجود دارند، در ادارات، خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، برج‌های کنترل فرودگاه، سالن‌های عمل و اتاق‌های کابینت.
جدیدترین نوشته‌ها

عشق واقعاً چیست و چرا مهم است

عشق، یکی از مفاهیم بزرگ و عمیق در زندگی است که هر فردی به دنبال آن است. اما چه چیزی عشق را به چنین قدرتی مجذوب می‌کند و چرا برای زندگی ما مهم است؟ در این مقاله، به شرحی جذاب و الهام‌بخش درباره عشق و اهمیت آن می‌پردازیم.

انواع شکست

مواجهه با شکست در زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما آیا شما می‌دانید که شکست‌ها چندین رنگ و طعم مختلف دارند؟ در این مقاله، به بررسی انواع شکست‌ها می‌پردازیم. از شکست‌های شخصی و عاطفی تا شکست‌های حرفه‌ای و مالی، ما به شما راهنمایی می‌کنیم تا این انواع شکست‌ها را شناسایی و درک کنید.

باید خودم را بکشم؟

این سوال آنقدر تکان دهنده به نظر می‌رسد که حتی در اعماق بدبختی به ندرت تمایل داریم به آن بپردازیم، به ویژه به این دلیل که صداهای محترم اجتماعی ما را تشویق می‌کنند تا چنین سوالی را از ذهن خود بیرون کنیم. به نظر می‌رسد که فقط دیوانه ها به‌طور جدی به چنین عمل ناامیدانه‌ای فکر می‌کنند، چه رسد به انجام آن.