نحوه انتخاب شریک زندگی


انتخاب شریک زندگی (همسر)، شاید مهم‌ترین تصمیمی باشد که تا به حال باید بگیریم. این تصمیم بر تحصیلات ما تأثیری ندارد و به دلایلی مانند شخصیت، ارزش‌ها، و نیازهای شخصی مربوط می‌شود. در ادامه، یک راهنمای عملی برای انتخاب شریک ارائه می‌دهم که به شما کمک می‌کند تا بفهمید چرا به انواع خاصی از افراد جذب می‌شوید و چگونه می‌توانید کسانی را پیدا کنید - و آنها را جذب کنید - که ممکن است برای شما مناسب باشند.
چالش عمل متقابل

چالش عمل متقابل

ظاهراً همه ما عشق می‌خواهیم، اما وقتی عشق واقعاً دوطرفه می‌شود، ممکن است به‌شدت وحشتناک باشد. ممکن است شروع به فکر کردن بسیار بد درباره‌ی کسی کنیم که فقط کمی قبل از آن او را دوست داشتیم. به‌طور معمول، عاشقِ حالا متقابل خود را به دو چیز متهم می‌کنیم:
خودویرانگری در عشق

خودویرانگری در عشق

عادی است که انتظار داشته باشیم همیشه به‌طور فعال در پی خوشبختی خود باشیم، به‌ویژه در دو حوزه‌ی بزرگ رضایت‌مندی بالقوه: روابط و مشاغل. بنابراین، عجیب و کمی نگران‌کننده است که ببینیم چند نفر از ما اغلب طوری رفتار می‌کنیم که انگار عمداً در حال نابود کردن شانس‌های خود...
همسر خوبی بودن

همسر خوبی بودن

ما یک موقعیت را رد می‌کنیم به خاطر تصوری کلی که در پسِ ذهن داریم، تصوری که در آن، بر اساسِ گفته‌های رایج (مخصوصاً در هنر)، عشق بسیار بهتر از این‌ها توصیف می‌شود. ایده‌آل‌های ما بر واقعیت‌های موجود غلبه می‌کنند. اما شاید آنچه با آن روبرو هستیم، یک رابطه بد نباش...
انتخاب معشوق

انتخاب معشوق

برای یافتن عشق، باید اجازه دهیم غرایزمان ما را پیش ببرند و با تحلیل و تأمل روان‌شناختی خردمندانه یا حتی ملاحظات وضعیت، ثروت یا تبار مانع آن‌ها نشویم. احساسات ما به اندازه کافی واضح به ما می‌گویند که به مقصد خود رسیده‌ایم.