چگونه با همکاران خود ارتباط برقرار کنید

سخت‌ترین بخش کار مربوط به چالش‌هایی است که با همکارانمان مواجه می‌شویم. همکاران منبع بزرگ شادی و موفقیت ما هستند اما کنار آمدن با آنها همواره آسان نیست. برای اینکار باید بتوانیم ارتباط مؤثر برقرار کنیم، خود و دیگران را بشناسیم و روی احساساتمان کنترل داشته باشیم.

نقل از همان ابتدا با سازمان‌ها همکاری می‌کند تا استعدادها را آزاد کند و هوش هیجانی لازم برای موفقیت را فراهم سازد. درس‌های روانشناسی محل کار، راهنمایی مفیدی برای سازمان‌های موفق‌تر است.


اثر پیگمالیون در روابط فردی و کاری

اعمال ما روی باورهای دیگران در مورد خودشان اثر می‌گذارد. و باورهای افراد نسبت به خودشان، رفتارشان را شکل می‌دهد. رفتار آنها دوباره باورهای ما را در مورد آن شخص تقویت می کند. و به همین ترتیب این چرخه ادامه دارد!

سلسله‌ مراتب مخالفت گراهام

وقتی بحثی را مطرح می‌کنید و همه با آن موافق‌اند، صحبت معمولاً خیلی زود تمام می‌شود؛ اما وقتی مخالفت می‌کنید، خودتان را مقابل حرف‌های زده‌شده قرار می‌دهید و بحث ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین، پاول گراهام، مهندس کامپیوتر، «سلسله‌مراتب مخالفت» را در سال 2008 ارائه کرد. ببینید در کدام سطح می‌توانید مخالفت خود را بیان کنید. امیدواریم سطح «ناسزاگویی» یا «واکنش به لحن» نباشد.

سرمقاله

هیولاهای رسانه ای

هیولاهای رسانه ای

مدرسه زندگی

در تاریخ رسانه‌ها گاهاً اتفاق افتاده است که یک هیولای واقعی پیدا شده است: شاید در دفتر رئیس جمهور، یا در یک لشکر ارتش یا یک زیرزمین حومه شهر. از چنین اکتشافات خارق‌العاده و لرزه‌ای، که ممکن است تعدادشان در هر قرن بیش از انگشتان یک دست نباشد، یک باور عمومی در هر سازمان رسانه‌ای و در ذهن آخرین روزنامه‌نگار مشتاق جا افتاده است: هیولاها در همه جا وجود دارند، در ادارات، خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، برج‌های کنترل فرودگاه، سالن‌های عمل و اتاق‌های کابینت.
جدیدترین نوشته‌ها

عشق واقعاً چیست و چرا مهم است

عشق، یکی از مفاهیم بزرگ و عمیق در زندگی است که هر فردی به دنبال آن است. اما چه چیزی عشق را به چنین قدرتی مجذوب می‌کند و چرا برای زندگی ما مهم است؟ در این مقاله، به شرحی جذاب و الهام‌بخش درباره عشق و اهمیت آن می‌پردازیم.

انواع شکست

مواجهه با شکست در زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما آیا شما می‌دانید که شکست‌ها چندین رنگ و طعم مختلف دارند؟ در این مقاله، به بررسی انواع شکست‌ها می‌پردازیم. از شکست‌های شخصی و عاطفی تا شکست‌های حرفه‌ای و مالی، ما به شما راهنمایی می‌کنیم تا این انواع شکست‌ها را شناسایی و درک کنید.

باید خودم را بکشم؟

این سوال آنقدر تکان دهنده به نظر می‌رسد که حتی در اعماق بدبختی به ندرت تمایل داریم به آن بپردازیم، به ویژه به این دلیل که صداهای محترم اجتماعی ما را تشویق می‌کنند تا چنین سوالی را از ذهن خود بیرون کنیم. به نظر می‌رسد که فقط دیوانه ها به‌طور جدی به چنین عمل ناامیدانه‌ای فکر می‌کنند، چه رسد به انجام آن.