چگونه موثرتر باشیم

یادگیری فرایندمحور: یک راه عالی برای یادگیری

تا به حال کسی به شما گفته است که برای به دست آوردن چیزی یا پیشرفت کردن به یک هدف روشن نیاز دارید؟ بر اساس علم نوین یادگیری عکس این حرف درست است. یادگیری فرایند محور می‌گوید وقتی شما در کاری بهتر می شوید که بر فرآیند یادگیری تمرکز کنید نه بر یک هدف خارج از دسترس.

طبقه‌بندی بلوم : ساختار سفر یادگیری

طبقه‌بندی بلوم جعبه ابزاری است که معلمان یا دانش‌آموزان می‌توانند از آن برای طبقه‌بندی و سازماندهی اهداف آموزشی استفاده کنند. رایج‌ترین شیوه استفاده از طبقه‌بندی بلوم بر مبنای علوم شناختی است و بیان می‌کند یادگیری باید از آسان به دشوار در 6 مرحله زیر ساختار یابد: 1. به یاد سپردن 2. فهمیدن 3. به کار بستن 4. تجزیه و تحلیل کردن 5. ارزیابی کردن 6. خلق کردن

تمرین آگاهانه

دالایی لاما معتقد است که تمرین عمدی نه تنها برای عضلات، بلکه برای ذهن ما نیز موثر است. او و سایر عقلای خردمند عمداً تمرین می‌کنند که خشم، سوء ظن و بی‌اعتمادی دیگران را گرفته و در عوض به آنها صبر، تحمل و شفقت می‌دهند.

سرمقاله

هیولاهای رسانه ای

هیولاهای رسانه ای

مدرسه زندگی

در تاریخ رسانه‌ها گاهاً اتفاق افتاده است که یک هیولای واقعی پیدا شده است: شاید در دفتر رئیس جمهور، یا در یک لشکر ارتش یا یک زیرزمین حومه شهر. از چنین اکتشافات خارق‌العاده و لرزه‌ای، که ممکن است تعدادشان در هر قرن بیش از انگشتان یک دست نباشد، یک باور عمومی در هر سازمان رسانه‌ای و در ذهن آخرین روزنامه‌نگار مشتاق جا افتاده است: هیولاها در همه جا وجود دارند، در ادارات، خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، برج‌های کنترل فرودگاه، سالن‌های عمل و اتاق‌های کابینت.
جدیدترین نوشته‌ها

عشق واقعاً چیست و چرا مهم است

عشق، یکی از مفاهیم بزرگ و عمیق در زندگی است که هر فردی به دنبال آن است. اما چه چیزی عشق را به چنین قدرتی مجذوب می‌کند و چرا برای زندگی ما مهم است؟ در این مقاله، به شرحی جذاب و الهام‌بخش درباره عشق و اهمیت آن می‌پردازیم.

انواع شکست

مواجهه با شکست در زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما آیا شما می‌دانید که شکست‌ها چندین رنگ و طعم مختلف دارند؟ در این مقاله، به بررسی انواع شکست‌ها می‌پردازیم. از شکست‌های شخصی و عاطفی تا شکست‌های حرفه‌ای و مالی، ما به شما راهنمایی می‌کنیم تا این انواع شکست‌ها را شناسایی و درک کنید.

باید خودم را بکشم؟

این سوال آنقدر تکان دهنده به نظر می‌رسد که حتی در اعماق بدبختی به ندرت تمایل داریم به آن بپردازیم، به ویژه به این دلیل که صداهای محترم اجتماعی ما را تشویق می‌کنند تا چنین سوالی را از ذهن خود بیرون کنیم. به نظر می‌رسد که فقط دیوانه ها به‌طور جدی به چنین عمل ناامیدانه‌ای فکر می‌کنند، چه رسد به انجام آن.