چگونه ازدواج کنیم

ازدواج برای بسیاری از ما پایان طبیعی و اجتناب ناپذیر هر داستان عاشقانه موفقی است. اما چگونه باید ازدواج کنیم و چرا باید واقعاً این کار را انجام دهیم، موضوعاتی هستند که به طور مستقیم به آنها باید پرداخته شود. بسیاری از ما هنوز هم بدون آمادگی کافی یا آینده‌نگری به ازدواج دست می‌زنیم. این راهنما برای کسانی است که در میان ما به ازدواج فکر می‌کنند و کسانی که قبلاً این گام را برداشته‌اند. هدف آن ارائه توری از برخی از مسائل برجسته است که هر زوجی با آنها مواجه می‌شود تا شانس بیشتری برای تحقق و تحقق داشته باشد و احساس کمتری از اشک و پشیمانی به دست آورد.


هدف اصلی مراسم عروسی

روح زمانه‌ی ما کاملاً علیه تشریفات است. اگر یک خط فرضی روی تاریخ بکشیم، شاهد نزولی تدریجی از اواسط قرن هجدهم به بعد و شتابی فراوان در قرن بیستم خواهیم بود که از پروتکل، آداب معاشرت، نجابت و تمامی جنبه‌های مراسم رسمی به سمت رویکردی رها و غیررسمی گرایش پیدا کرده است.

هدف اصلی ازدواج

بسیاری از ما به سختی می‌توانیم معنای ازدواج را درک کنیم. معایب آن آشکار و واضح است. ازدواج یک ساختار حقوقی دولتی است که اساساً به مسائل مالکیت، فرزند و حقوق بازنشستگی مرتبط است. این ساختار هدفش محدود کردن و کنترل احساسات دو نفر نسبت به یکدیگر در طول پنجاه سال یا بیشتر است. این چارچوبی سرد، غیر مفید، گران و بیگانه از عاطفه را بر چیزی که همیشه یک مسئله خصوصی قلبی خواهد بود، تحمیل می‌کند.

شب عروسی

سنت تفکری را ترویج کرده است که شب عروسی باید پر از روابط جنسی پرهیجان باشد. این اتفاق ممکن است رخ دهد، اما دلایل زیادی وجود دارد که احتمالاً پس از درام عروسی و یک مهمانی طولانی، این اتفاق رخ ندهد، و یکی از دلایل اصلی آن این است که انتظارات سختگیرانه، به شدت با احساسات جنسی بیگانه است.

چرا ازدواج با ما سخت است

همه ما انسان‌هایی به شدت پیچیده‌ایم. لازم نیست هیچ فرد خاصی را بشناسیم تا این را در مورد همه بدانیم. به طریقی همه ما تربیت و پرورش نامناسبی داشته‌ایم؛ انبوهی از ویژگی‌های روانشناختی ناخوشایند داریم؛ در چنگال عادت‌های بد گرفتاریم؛ مضطرب، حسود، بداخلاق و مغروریم. با موافقت با ازدواج با کسی، حجم عظیمی از مشکلات را وارد زندگی او می‌کنیم.

هدیه

در لحظات تاریک زندگی مشترک، می‌شود به این هدیه‌ها رجوع کرد و شرح مصیبت‌های ازدواج دوستان و فامیل را ورق زد  و از حالتی کرختی و عذاب کشیدن بیرون آمد، و مهم‌تر از همه بیشتر از این احساس تنهایی نکرد.

بحران های زناشویی

شما تعجب خواهید کرد که چرا اصلاً وارد این وضعیت شدید. شما احساس خواهید کرد که یک اشتباه فاجعه‌بار در پیوند زندگی خود با این شخص مرتکب شده‌اید. آن لحظات لزوماً طولانی نخواهند بود، اما قطعاً به وجود خواهند آمد - و ما باید آماده باشیم.

پیش بینی های تاریک

وقتی در زندگی مشترک گروهی در کارها بیافتد، بزرگترین وسوسه این است که فکر کنیم مشکلات ناشی از انتخاب همسری اشتباه است. اگر خوش‌بینی کورکورانه دربارة ماهیت ازدواج سرمشق زندگی ما باشد، به‌جای پذیرفتن مشکلات با همسر حقیقی‌مان، نسبت به تصورهای خاممان از عشق و همسر ایده‌آل وفادار می‌مانیم و در نتیجه، به همسر واقعی که در کنارمان است و با او پیمان بسته‌ایم، بی‌وفایی می‌کنیم.

سرمقاله

هیولاهای رسانه ای

هیولاهای رسانه ای

مدرسه زندگی

در تاریخ رسانه‌ها گاهاً اتفاق افتاده است که یک هیولای واقعی پیدا شده است: شاید در دفتر رئیس جمهور، یا در یک لشکر ارتش یا یک زیرزمین حومه شهر. از چنین اکتشافات خارق‌العاده و لرزه‌ای، که ممکن است تعدادشان در هر قرن بیش از انگشتان یک دست نباشد، یک باور عمومی در هر سازمان رسانه‌ای و در ذهن آخرین روزنامه‌نگار مشتاق جا افتاده است: هیولاها در همه جا وجود دارند، در ادارات، خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، برج‌های کنترل فرودگاه، سالن‌های عمل و اتاق‌های کابینت.
جدیدترین نوشته‌ها

عشق واقعاً چیست و چرا مهم است

عشق، یکی از مفاهیم بزرگ و عمیق در زندگی است که هر فردی به دنبال آن است. اما چه چیزی عشق را به چنین قدرتی مجذوب می‌کند و چرا برای زندگی ما مهم است؟ در این مقاله، به شرحی جذاب و الهام‌بخش درباره عشق و اهمیت آن می‌پردازیم.

انواع شکست

مواجهه با شکست در زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما آیا شما می‌دانید که شکست‌ها چندین رنگ و طعم مختلف دارند؟ در این مقاله، به بررسی انواع شکست‌ها می‌پردازیم. از شکست‌های شخصی و عاطفی تا شکست‌های حرفه‌ای و مالی، ما به شما راهنمایی می‌کنیم تا این انواع شکست‌ها را شناسایی و درک کنید.

باید خودم را بکشم؟

این سوال آنقدر تکان دهنده به نظر می‌رسد که حتی در اعماق بدبختی به ندرت تمایل داریم به آن بپردازیم، به ویژه به این دلیل که صداهای محترم اجتماعی ما را تشویق می‌کنند تا چنین سوالی را از ذهن خود بیرون کنیم. به نظر می‌رسد که فقط دیوانه ها به‌طور جدی به چنین عمل ناامیدانه‌ای فکر می‌کنند، چه رسد به انجام آن.